Do najbardziej popularnych tańców wybieranych na potrzeby pierwszego tańca, narzeczeni wybierają:

Jeśli zależy Państwu na eleganckim pierwszy tańcu, który będzie prosty, spokojny, a zarazem dostojny to proponuję zatańczyć układ na bazie kroków walca angielskiego. W przypadku, gdy Państwa wymarzony pierwszy taniec ma być zjawiskowy, dynamiczny i porywający publiczność to polecam walc wiedeński, jednakże przygotowanie takiego układu wymaga trochę więcej pracy.

Jeżeli jednak nie zależy Państwu na choreografii, której zapamiętanie i odtworzenie w tak ważnym momencie może być trudne, prowadzę również lekcje z zakresu tańca użytkowego, które ułatwiają swobodne poruszenie się po parkiecie zarówno podczas pierwszego tańca, jak i późniejszej zabawy z gośćmi wesela.

Układanie przeze mnie choreografie bazują przeważnie na jednym kroku podstawowym zaczerpniętym z palety tańców klasycznych, tańców towarzyskich. Kroku tego uczę na pierwszej lekcji, aby mieli Państwo czas na jego przećwiczenie, natomiast pozostałe elementy choreografii to obroty i ciekawe przejścia, które można wykorzystać na każdej imprezie.